poniedziałek, 9 września 2019

Dlaczego polubiłam swoje krągłości, czyli kilka słów o samoakceptacji

Kobiece kształty i podkreślona talia

Dziewczyny! Dzisiaj chcę poruszyć ważny dla nas temat - krągłości. Zawsze zazdrościłam koleżankom pięknych sylwetek, rodem modelek high fashion. Tymczasem ja zawsze miałam większy biust, szerokie biodra i wydatną pupę. Długo nie akceptowałam swojej sylwetki, ale z czasem wyimaginowane mankamenty zaczęłam przekuwać w zalety. W tym wpisie chciałabym opowiedzieć wam dlaczego polubiłam swoje krągłości, czyli kilka słów o samokaceptacji.


Girls! Let's talk about something important for us - curves! I've always envied my friends with beautiful, slim body like high fashion models used to have. Meanwhile, I always had bigger breasts, wide hips and prominent bottom. I didn't accept my body for a long time, but over time I began to reverse the shortcomings into strengths. In this blog post, I would like to tell you why I started to like my curves and a little bit more about self-acceptance.

***
Sukienka z podkreśloną talią

Figura z krągłościami

Dlaczego polubiłam swoje krągłości 

Kobiety o pełniejszych kształtach często mają problemy z nadprogramowymi kilogramami. Wystarczy, że na kilka dni pofolgujemy sobie z jedzeniem, efekty przychodzą od razu. Można je jednak sprytnie oszukać. Nigdy nie byłam typem sportowca, a siłownia to ostatnie miejsce, o którym myślę. Jednak od kiedy odkryłam genialne programy treningowe cardio do ćwiczenia w domu, pokochałam ruch. Z czasem przestało mi to wystarczać, dlatego postanowiłam zacząć biegać. Nie chcę Was tutaj oszukiwać, nie stałam się nagle fit influencerką, a moje ciało dalekie jest od atletycznej budowy. Nabrało jednak jędrności, o wiele większej sprawności, a ćwiczenia spalająco-siłowe pozwoliły zmniejszyć tkankę tłuszczową. Dzięki temu moje krągłości zyskały w moich oczach zupełnie nowy wygląd i przekonałam się, że dodają mi uroku. Biust doskonale prezentuje się w topach z dekoltem w serek, a sukienka pięknie podkreśla węższą talię, akcentując przy tym wydatniejszą pupę i biodra.

Oprócz ćwiczeń ważna jest również codzienna pielęgnacja. Moja skóra nie należy do najłatwiejszych. Często jest przesuszona ze skłonnością do zaczerwień i cellulitu. Dlatego dwa razy w tygodniu stosuję peeling kokosowy, który pomaga ją ujędrnić, pobudzić krążenie i wspomóc walkę z cellulitem. Na koniec nie zapominam o balsamie brązującym, który odpowiednio zaaplikowany da nam efekt zdrowej skóry, muśniętej lekko słońcem. Why I started to love my curves?
Women with fuller shapes often have problems with extra kilos. It is enough for a few days to indulge in food, the effects come straight away. However, they can be cleverly fooled. I've never been the type of athlete, and the gym is the last place I think about. However, since I discovered the brilliant cardio trainings for exercising at home, I started to love sport. With time, it stopped being enough for me, so I decided to start running. I don't want to cheat you here, I didn't suddenly become a fit influencer, and my body is pretty far from athletic shilouette. However, it gained firmness, much greater efficiency, and burning and strength exercises allowed to reduce body fat. Thanks to this, my curves gained a completely new look in my eyes and I found out that they give me charm. The breasts looks great in tops with a V-neck, and the dress beautifully emphasizes the narrower waist, highlighting the prominent bottom and hips.

In addition to exercise, daily care is also important. My skin is not the easiest one. It is often overdried with a tendency to redness and cellulite. That is why I use the coconut peeling twice a week, which helps to firm it, stimulate blood circulation and helps to fight with cellulite. Finally, I do not forget about bronzing balm, which, if properly applied, will give us the effect of healthy, lightly sun-kissed skin.

Kobieca sylwetka

Pokochaj swoje ciało, czyli kilka słów o samoakceptacji

Wyżej wspomniane praktyki, to tylko część całego procesu do samoakceptacji. Wszystko dzieje się w naszych głowach i czasem bardzo ciężko jest nam zapanować nad własnymi myślami. Dodatkowo presja społeczeństwa wcale nam w tym nie pomaga. Jedną z cech, której nie akceptuję u ludzi jest brak empatii. Ile razy słyszałam na rodzinnych imprezach, że przybrało mi się w biodrach, albo że jestem 'harda kobitka' w porównaniu z koleżankami. Ironia losu chciała, że moje koleżanki zwykle miały szczupłą, chłopięcą sylwetkę i były bardzo drobnej budowy. Bardzo często zapominałam jednak, że one również mierzą się z podobnymi problemami. To co ja uważałam w nich za idealne, one nienawidziły. 'Ale z Ciebie szkielet, zjadłabyś coś.' To tylko jeden z komentarzy, który może i mówiony w trosce, tylko pogłębia niską samoocenę. Jedna ze znajomych zdradziła mi kiedyś, że zawsze zazdrościła mi moich wydatnych bioder. Wtedy zrozumiałam, że pora skończyć z rozmyślaniem o rzeczach, na które w rzeczywistości nie mamy wpływu. Ćwiczenia i zabiegi pielęgnacyjne nie zdadzą się na nic, jeśli my same nie nauczymy się akceptować siebie

Od tamtego momentu postanowiłam doceniać swoje ciało, bo mam je tylko jedno i to ono sprawia, kim jestem oraz jaka jestem. Zamiast więc je negować, staram się traktować je z szacunkiem i dbać o nie, jak tylko mogę. Bo jeśli nie odnajdziemy piękna same w sobie, nikt tego za nas nie zrobi.Love your body - a few words about self-acceptance
The abovementioned practices are only a part of the whole process for self-acceptance. Everything happens in our heads and sometimes it is very difficult for us to control our own thoughts. In addition, public pressure does not help us at all.  One of the features that I don't accept in people is a lack of empathy. How many times have I heard at family events that I have put on my hips or that I am a 'chunky woman' compared to my friends. The irony of fate wanted that my friends usually had a slim, boyish figure and were very petite. However, I often forgot, that they also face similar problems. What I thought was perfect in them, they hated. "But you're a skeleton, you would eat something." This is just one of the comments that can be spoken out of concern, usually only deepens low self-esteem. One of my friends once told me that she always envied my prominent hips. At that time, I realized that it was time to end thinking about things that we in fact have no influence on. Exercises and care treatments will be of no avail if we do not learn to accept ourselves.

From that moment I decided to appreciate my body because I have this only one, which makes me who I am and how I am. So instead of denying it, I try to treat it with respect and care for it as much as I can. Because if we do not find beauty in ourselves, no one will do it for us.

Płaszcz podkreślający talię

Trencz damski podkreślający talię

Photos: Sam East

dress - Mango
ankle boots - Sam Edelman


Podziel się tym wpisem!

2 komentarze

  1. Wyszło super, trochę vintage trochę współcześnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie wyglądasz, Kochana! :) Świetne zdjęcia! <3

    OdpowiedzUsuń