Witaj! Trafiłaś/eś na blog o modzie, urodzie i podróżach, w które będę zabierać Cię co jakiś czas. Znajdziesz tutaj również subiektywny poradnik własnego stylu oraz wskazówek jak ubierać się na co dzień.

piątek, 13 kwietnia 2018

13/04/18 my moisturizing routine

Niedawno na Insta Stories prosiłam Was o pomoc i porady, jak skutecznie nawilżyć łuszczącą się skórę twarzy. Odkąd pamiętam nigdy nie skarżyłam się na trądzik, czy przebarwienia na skórze, podczas gdy moje koleżanki stosowały milion sposobów na walkę z nimi. Niestety, o ile trądzik nie należał do moich problemów, o tyle od zawsze muszę walczyć z jej odpowiednim nawilżeniem. Cera zawsze była dla mnie jedną z tych stref, której powinnam poświęcić jak najwięcej czasu na pielęgnację. Ostatnio postanowiła dodatkowo się zbuntować i łuszczyć się w zastraszającym tempie. Teraz wiem już, że to wynik źle dobranego podkładu. Mimo to postanowiłam podzielić się z Wami  ogólnym składem kosmetyków, dzięki któremu moja atopowa skóra pozostaje w odpowiednim stopniu nawilżona i nawodniona. 


Recently at Insta Stories I asked you for help and advice on how to effectively moisturize flaky face skin. Ever since I remember, I have never complained about acne or discoloration on the skin, while my friends used a million ways to fight with them. Unfortunately, however acne wasn't my problem, I always have to fight it with proper hydration. The skin has always been one of those zones for me, which I should devote as much time as possible to care for. Recently, she has decided to rebel and scare off at an alarming rate. Now I know that it is the result of a badly chosen foundation. Nevertheless, I decided to share with you the general composition of cosmetics, thanks to which my atopic skin remains moisturized and hydrated to an appropriate degree.C Products 
Derma Plus (SPF 25)
Krem na dzień do twarzy
To prawdziwy hit urodowy, który odkryłam po przyjeździe do Anglii. Nie tylko mocno nawilża skórę twarzy, nie pozostawiając przy tym nieprzyjemnego uczucia sciągnięcia, ale i w konsystencji jest na tyle przyjemny, że nie muszę martwić się o tłuste plamy na palcach (a w konsekwencji na ubraniach) pozostawione po jego aplikacji. Wyprodukowany w Jordanii posiada wyciąg z morza martwego, dzięki czemu dodatkowo przynosi uczucie ukojenia zaczerwienionej i głęboko wysuszonej cerze. 

C Products 
Derma Plus (SPF 25)
Day Cream
This is a real beauty hit I discovered when I came to England. Not only strongly moisturizes the skin of the face, leaving no unpleasant feeling of drawing, but also in consistency is so pleasant that I do not have to worry about greasy stains on the fingers (and consequently on the clothes) left after his application. Made in Jordan, it has extract from the dead sea, thanks to which it additionally brings a feeling of relief of reddened and deeply dried skin.


Cien
Kojący balsam do ciała i dłoni
z cennym olejkiem arganowym
Zawsze powtarzam, że Lidl to wylęgarnia skarbów o dobrym składzie, jakości i przede wszystkim cenie. Tym razem wybór padł na balsam do ciała z olejkiem arganowym, który nie tylko dobrze nawilża, ale i równie pięknie pachnie!

Cien 
Caring hand & body lotion
with precious argan oil
I always say that Lidl is a breeding ground for treasures with good composition, quality and, above all, price. This time, the choice fell on a body balm with argan oil, which not only moisturizes well, but also smells beautiful!


Organique
Pianka do mycia ciała 
o zapachu mleka
Tej marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie słyszałam jeszcze, by ktokolwiek był niezadowolony z użycia ich produktów. Swoją przygodę z Organique zaczęłam dość niedawno, bo trzy lata temu, jednak od tamtej pory jesteśmy nierozłączni. Delikatna dla skóry pianka do mycia ciała z gliceryną organiczną pozwala skórze zrelaksować się podczas kąpieli, rozluźnić napięcie i wprawić nas w błogi nastrój dzięki olejkom zapachowym w składzie pobudzającym nasze zmysły. 

Organique
Creamy whip
gentle cleanse (milk)
You do not have to introduce this brand to anyone. I have not heard anyone being dissatisfied with using their products yet. I started my adventure with Organique quite recently, because three years ago, however, we have been inseparable since then. The skin-friendly body wash foam with organic glycerin allows the skin to relax during the bath, relax the tension and put us in a blissful mood thanks to the aroma oils in the composition that stimulates our senses.


Organique
Aksamitne masło do ciała
o zapachu japońskiej wiśni
Stosuję je naprzemiennie z balsamem Ciena. Blossom essence, to wyjątkowa seria Organique stworzona z myślą o troskliwej pielęgnacji skóry kobiet. Masło posiada bogatą bazę składającą się z masła kakaowego, ujędrniającego ciało masła shea, a także niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania kwasów Omega (3, 6, 7 i 9). Kosmetyk nie tylko dba o prawidłowy stopień nawilżenia naszej skóry, ale spowalnia również procesy starzenia się naskórka. 

Organique
Body velvet butter
blossom essence
I use it alternately with Ciena balm. Blossom essence is a unique Organique series created with the thought of caring for women's skin. This velvet butter has a rich base consisting of cocoa butter, fancy-cellulite shea butter, and also essential for the proper functioning of Omega acids (3, 6, 7 and 9). The cosmetic not only cares about the proper moisture level of our skin, but also slows down the aging process of the skin.


Czy Wy też miewacie podobne problemy ze skórą? A może borykacie się z zupełnie odwrotnym przypadkiem?  Podzielcie się w komentarzu swoimi sposobami na urodowe s.o.s 

*

Do you also have similar skin problems? Or maybe you are struggling with the opposite case? Share your comments about beauty s.o.s

Podziel się tym wpisem!

2 komentarze